Diezgan bieži var pamanīt, ka automašīnas akumulators rodas problēmas jau pirms tas ir pārstājis darboties vai pirms tas ir sācis nedarboties pareizi. Pat ja tas nenotiek visu laiku, un, lai gan vaininieks varētu būt jūsu ģenerators vai citas būtiskas automašīnas sastāvdaļas, sekojot līdzi akumulatoram un pārbaudot regulāri jebkāda veida pazīmes, kas var norādīt uz problēmām ir svarīgi, kad jums ir savs transportlīdzeklis. 

Regulāri pārbaudot un pētot sekojošās pazīmes, var palīdzēt pagarināt jūsu automašīnas akumulatora dzīvi un palīdzēs jums izvairīties no pēkšņas iestrēgšanas uz neapdzīvota ceļa nekurienes vidū.

Vecums un lēnāks dzinēja kloķvārpsta 

Jautājiet jebkuram ekspertam, un viņi noteikti pastāstīs jums, ka visbiežāk sastopamie simptomi, kas saistīti ar neveiksmīgu automašīnas akumulatoru, ietver lēnu dzinēja kloķvārpstu, automašīnas vecumu un nelielu rezerves kloķa jaudu. Ir gadījumi, ka divas situācijas darbojas kopā, bet tas nav noteikts kā likums. 

Kvalitatīvas automašīnas akumulators
Regulāri pārbaudiet automašīnas akumulators

Jums ir jāpārbauda etiķete pirms izvirzat secinājumus. Akumulatora korpusa augšējai daļai ir etiķete ar akumulatora iegādes gadu un mēnesi. Ja akumulators tika izgatavots vairāk nekā pirms 4 gadiem, ir pienācis laiks apsvērt iespēju nomainīt to, lai gan šobrīd šķiet, ka tā darbojas labi. 

Tikmēr, ja jūsu akumulators liek jūsu automašīna iedarboties lēnāk nekā iepriekš, un, ja pirms dzinēja iedarbināšanas pamanāt garu dūcošu skaņu, tas norāda uz lēnu dzinēja kloķi, kas ir droša zīme, ka akumulators ir sliktā stāvoklī, neskatoties uz to, ka tas ir salīdzinoši jauns. 

Vai jums ir miris akumulators? 

Vai ir citas pazīmes, kas liecina par neveiksmīgu automašīnas akumulatora darbību, kas parādās pirms akumulators pārstāj darboties? Diemžēl ne vienmēr parādās pazīmes. Ir gadījumi, kad akumulators var nomirt bez redzama iemesla un tad nevarēs palīdzēt ne lādētājs vai startera akumulators.

Video: Kāpēc akumulatoriem nepatīk ziema un kā iedarbināt auto, izmantojot vadus

Ja viena akumulatora daļa nomirst, bieži vien rūpnīcas izstrādājuma dēļ, tas nozīmē akumulatora galu. Ja pamanāt, ka nav sprieguma, nedarbojas neviena no parastajām akumulatora startēšanas metodēm, un automašīnas uzlādes sistēma joprojām ir labā formā, pastāv iespēja, ka akumulatora kalpošanas laiks ir beidzies.

Vēl viens padoms. Neskatoties uz iespējamo transportlīdzekļa cenas paaugstināšanos, ir svarīgi aizsargāt jūsu bagāžnieku, izmantojot bagāžnieku gumijas paklājus. Gadījumā, ja jūs bieži ceļojat ar savu suni vai ja jūsu darbs pieprasa, lai jūs pārvadājat aprīkojumu un preces, jūsu bagāžnieks cietīs no dabiskā nodiluma.

Citi sliktas automašīnas akumulatora simptomi 

Korozija uz veca akumulatora, kā arī uz tās termināliem parasti ir norāde, ka akumulators vairs nav labā stāvoklī. Akumulators var arī nedarboties, iedarbinot dzinēju, ja temperatūra ir pazemināta, vai arī tas var nedarboties pilnīgi neatkarīgi no tā, kādi apstākļi varētu būt apkārt. Kad tas notiek, akumulatora startēšana ir bieži vien noderīgs pagaidu labojums, bet tas nozīmē, ka jums ir jāapsver nomaiņa uz jaunu. 

Ja rodas kāda no minētajām sliktas automašīnas akumulatora pazīmēm vai ja jums ir vecs akumulators, kas padara motora kloķi diezgan lēnu, pārliecinieties, ka esat veicis visus piesardzības pasākumus. 

Ziņas no tās pašas kategorijas: