Eļļas moringa ir augs, kurš aug Nepālas un Indijas teritorijās. Tautā pazīstams ar dažādiem nosaukumiem, piemēram, dzīvības koks, brīnumu koks, mārrutku koks, un stilbiņu koks, tos pašlaik audzē Āzijā, Latīņamerikā un Āfrikā. 

Moringa pulverim, kas izgatavots, izmantojot augu lapas, ir vairāki medicīniski lietojumi un ieguvumi, kas ir pierādīti ar zinātnes palīdzību. Tas ir ”superfood”, ko izmanto kā sava veida tradicionālo līdzekli Ajūrvēdas dziedināšanā un fitomedicīnā jau vairākus gadsimtus. 

Noskaidrojiet kādus ieguvumus savai veselībai jūs varat sagaidīt no moringa oleifera:

Tas ir bagāts ar minerālvielām un vitamīniem 

Lielākajai daļai no veselīgajiem ēdieniem, ko jūs izmantojat uzturā, ir tikai viena barības viela, kura izceļas. No burkāniem jūs saņemat vitamīnu A, citrusaugļiem ir C vitamīns, bet riekstiem ir vitamīns E. Moringa lapas izceļas kā ”superfood”, jo tiek konstatēts, ka viena tase šo sasmalcināto lapu ir lielisks kalcija, dzelzs, riboflavīna, B6 vitamīna un C vitamīna avots ar ievērojamu daudzumu magnija, E vitamīna, A vitamīna un kālija.

Uztura bagātinātājs moringa
Moringa kā uztura bagātinātāju

Patiesībā augu lapām ir augstāka C vitamīna koncentrācija salīdzinājumā ar apelsīniem. Tas nozīmē, ka moringa varētu palīdzēt uzlabot redzi, ādas mirdzumu, kaulu veselību un imunitāti. 

Tas ir labs augu izcelsmes olbaltumvielu avots 

Nav svarīgi, vai vēlaties samazināt gaļas patēriņu, vai arī jūs esat veģetārietis, jo ne vienmēr ir tik viegli meklēt ērtu augu bāzes olbaltumvielām pilnu produktu. Lai gan jūs vienmēr varat lietot uzturā tempes un lēcas, ir reizes, kad jūs alkstat pēc ātri pagatavota ēdiena, ko varat pievienot savām zupām vai uzkaisīt virsū jūsu bļodiņā esošajam ēdienam. Tāpēc moringa šādos gadījumos var būt noderīga.

Pulveri, kas izgatavoti no sasmalcinātām moringa lapām, ir bagāti ar olbaltumvielām katrā ēdamkarotē, un viena ēdamkarote satur 3 gramus olbaltumvielu. Tie ir arī labāki par pākšaugiem, pateicoties neaizvietojamām aminoskābēm, kas nepieciešamas garastāvokļa regulēšanai, enerģijas ražošanai un muskuļu atjaunošanai. 

Tas palīdz risināt hormonālo nelīdzsvarotību 

Menopauzes var izjaukt sievietes hormonu procesu, radot sliktu pašizjūtu. Un moringa var palīdzēt ar šīm problēmām. Amaranta un moringa lapu pulvera kombinācija ne tikai samazinās oksidatīvo stresu, bet arī var uzlabot hemoglobīna līmeni un glikozes līmeni asinīs, tādējādi nostabilizējot hormonus.

Moringa sarakstus
Sarakstus moringa

Šis augs uzlabo vairogdziedzeru izturību, kas palīdz nostabilizēt hormonus, kas saistīti ar gremošanas sistēmas stiprināšanu, labāku miegu un enerģiju. 

Tas uzlabo gremošanu sistēmu 

Moringa lapu pulverī ir aptuveni 30% šķiedrvielu, no kuriem lielākā daļa ir nešķīstoši. Tas ir jums ne tikai nepieciešams gremošanas traucējumu novēršanai, bet arī, lai palīdzētu samazināt risku pret dažādām slimībām.

Video: moringa – veselīgais super-ēdiens Labākie veidi, kā patērēt moringu labas veselības labā

Tas darbojas arī kā dabisks antibakteriāls līdzeklis un antibiotika, kā arī tas var palīdzēt novērst dažādu patogēnu rašanos, kas var izraisīt gremošanas traucējumus. Ir atklāts, ka moringa pretiekaisuma īpašības palīdz pret gremošanas traucējumu rašanos, piemēram, kolītu, kā arī var uzlabot zarnu baktēriju darbību. 

Tas palīdz cīnīties pret brīvajiem radikāļiem 

Brīvie radikāļi veidojas ceptas pārtikas, saules iedarbības un piesārņojuma dēļ. Tie var izraisīt bojājumus jūsu šūnās, jo tie paņem elektronus no šūnām, kas var izraisīt priekšlaicīgu novecošanu, šūnu bojājumus un oksidatīvo stresu. Pretlīdzekļi tam ir antioksidanti, piemēram, askorbīnskābe, polifenoli un flavonoīdi, kurus var visus atrast moringā. Tiek atklāts uzturs, kura sastāvā ir daudz antioksidantu, kas palīdz novērst priekšlaicīgas grumbas un varētu palīdzēt pagarināt dzīves ilgumu. 

Tas palīdz aizsargāt aknas 

Jūsu aknas ir jūsu ķermeņa detoksikators. Tas filtrē asinis, metabolizē taukus un detoksicē ķīmiskās vielas, un moringa var palīdzēt aknām labāk darboties. Vispirms moringam ir augsta polifenolu koncentrācija, kas var mainīt oksidāciju jūsu aknās. Ir arī atklāts, ka lietojot moringu var mazināt aknu fibrozi, vienlaikus aizsargājot jūs pret aknu bojājumiem.

Tas samazina iekaisumu 

Kurkumam ir spēcīgs sāncensis par to, kurš labāk cīnās pret iekaisumu, un tas ir morings. Ir pierādīts, ka augs ievērojami samazina iekaisumu šūnās. Papildus tam, ka tas ir bagāts ar izotiocianātiem un polifenoliem, kas palīdz mazināt iekaisumu, moringa var samazināt iekaisumu, jo tas nomāc organismā esošos iekaisuma proteīnus un fermentus. Tas var palīdzēt cīnīties pret sirds un asinsvadu slimībām, diabētu un vēzi. 

Tas palīdz uzturēt labu smadzeņu veselības stāvokli 

Ir teikts, ka 1 no 8 cilvēkiem, kuri ir vecāki par 65 gadiem, ir ar Alcheimera slimību. Moringa lapām ir augsts E un C vitamīnu daudzums, kas var palīdzēt cīnīties pret oksidatīvo stresu, kas saistīts ar Alcheimera slimību. Pētījumi, kas veikti par demenci un Alcheimera slimību, parāda dažus daudzsološus rezultātus. Moringa ir saistīta arī ar paaugstinātu serotonīna un dopamīna līmeni jeb laimīgie hormoni. Ar turpmākiem pētījumiem tas potenciāli var palīdzēt ārstēt depresiju. 

Tas palīdz līdzsvarot cukura līmeni asinīs 

Paaugstināts cukura un insulīna līmenis asinīs var izraisīt vēlmi pēc cukurotiem ēdien un garastāvokļa svārstības, un tas var pat izraisīt aptaukošanās un 2. tipa diabēta rašanos. Ir pierādīts, ka moringa lapu pulveris ir efektīvs, lai palīdzētu samazināt glikozes un lipīdu līmeni, kā arī palīdz regulēt oksidatīvo stresu. Tam ir arī terapeitiskas antioksidanta īpašības un pazemina glikozes līmeni sievietēm ar menopauzi un kuras lieto uztura bagātinātājus kopā ar amarantu un moringu. Diētas, kurās ir iekļauts morings, var arī palīdzēt samazināt insulīna rašanās iespēju, kā arī novērst svara paaugstināšanos. 

Tas uzlabo jūsu seksuālo dzīvi

Jūsu seksuālā dzīve var ciest stresa dēļ. Tas var izjaukt hormonu balansu, kas var izraisīt kortizola paaugstināšanos un dopamīna samazināšanos, kā arī tas var ietekmēt jūsu libido. Moringa ir ne tikai pierādīts, ka samazina kortizola līmeni jūsu ķermenī, bet arī tas var dabiski palielināt testosterona līmeni, kas, kā zināms, ir liels seksuālās dzīves balsts. Moringa ekstrakts palīdz uzlabot seksuālo sniegumu, jo tas nomāc kortizolu un palielina testosteronu līmeni jūsu ķermenī. 

Kā pievienot moringa pulveri jūsu diētai

Moringa pulveris ir izgatavots no sasmalcinātām un žāvētām moringa lapām. Tam ir maigs aromāts ar nelielu zemē audzētu dārzeņu garšu, kas labi sader ar dažādām receptēm. Jūs varat to pievienot saviem kokteiļiem, pārkaisīt jūsu ēdienu ar to, vai pat to izmantot kā kafijas alternatīvu bez kofeīna.

Ziņas no tās pašas kategorijas: