Ziemassvētki ir tikai reizi gadā, un tieši tāpēc labākās Miravilas Ziemassvētku eglītes iegāde tiek uzskatīta par ģimenes tradīciju. Labā ziņa ir tā, ka saglabāt tās smaržīgo un zaļo izskatu, tiklīdz tā nonāk jūsu mājās, nav nemaz tik sarežģīti. Ir vairāki padomi, kas jums vienkārši jāievēro, lai, iegādājoties eglīti, gūtu vislabāko un neaizmirstamāko pieredzi.

Kad ir īstais laiks iegādāties koku?

Lielākā daļa Ziemassvētku eglīšu bieži vien ierodas vietējos apgabalos no eglīšu audzētav tieši pirms Pateicības dienas. Ja eglīti iegādājaties agrāk, varat sagaidīt labāku izvēli. Gaidot, līdz tuvojas Ziemassvētki, lai iegādātos savu eglīti, jūs nenodrošināsiet, ka egle, ko saņemsiet, būs svaigāka. Tā vietā jums var nākties saņemt tādu, kas jau ilgāku laiku ir atradusies noliktavā. 

Ziemassvētku eglītes
Ziemassvētku eglīte tiek skaisti pasniegta sniega telpā

Tomēr liela atšķirība ir tas, cik ilgi jūsu eglīte atradīsies jūsu mājās. Ja koks ilgāk atradīsies jūsu mājās, tas var arī vairāk izžūt, jo mazāk ūdens, sausāks gaiss un augstāka temperatūra var izraisīt skuju krišanu. Pareizi kopjot, Ziemassvētku eglītes telpās var saglabāties aptuveni četras nedēļas. 

Pirkt vienreiz, bet mērīt divreiz 

Pirms došanās uz eglīšu audzētavu ir svarīgi pārliecināties, ka zināt, kāda izmēra eglīte vislabāk iederēsies jūsu mājās. Izmēriet savu griestu augstumu un atņemiet eglītes vainaga un statīva augstumu, lai iegūtu maksimālo eglītes augstumu. Jums arī jāizmēra telpa telpā, kurā plānojat novietot savu eglīti, lai noteiktu, cik plats būs jūsu koks. 

Ziemassvētku eglītes
Ģimenes atmosfēra pie eglītes

Katrai Ziemassvētku eglītei ir atšķirīgs apkārtmērs, tāpēc jūs vēlaties pārliecināties, ka iegūsiet kaut ko, kas ir pietiekami plats.  Tāpat jums ir jāizmēra eglītes statīva cauruma diametrs ar bultskrūvēm, kas tik tikko iestiepjas sānos. Jūsu mērķis šajā gadījumā ir pārliecināties, ka kokam, ko iegūsiet, ir piemērots stumbrs un tas ir pietiekami liels, lai noturētu jūsu koku vertikālā stāvoklī. 

Izmēriet attālumu no ūdens bļodas dibena līdz statīva virsotnei, caur kuru iziet enkurskrūves. Šo garumu ir svarīgi ievērot, kad pienāks brīdis, kad no koka apakšas būs jāapgriež zari. Vēl viena iespēja ir vienkārši ņemt līdzi statīvu, lai pārliecinātos, ka tas ir ideāli piemērots. Ja plānojat iegādāties koku, kas ir lielāks nekā pagājušajā gadā, iespējams, būs nepieciešams ieguldīt līdzekļus lielākā statīvā. 

Kāda veida Ziemassvētku eglīti jums vajadzētu iegādāties? 

Ziemassvētku eglītes ir pieejamas dažādās šķirnēs. To vidū ir slavenā Frasera egle ar lielisku skuju noturību un smaržu, kā arī Konkoloras egle un Kanaānas egle. Katrai eglīšu šķirnei piemīt unikālas īpašības. Visām tām ir arī lieliska skuju noturība.

Ziemassvētku eglīte podā – mode?

Tas nozīmē, ka galu galā izvēle joprojām ir atkarīga no personīgajām vizuālajām vēlmēm. Koki ir tie, kas ir svaigi nocirsti no kokaudzētājiem, un visas šķirnes piedāvā labu skuju noturību, ja vien par tām pareizi rūpējaties. 

Uz ko vērst uzmanību, izvēloties koku

Pārliecinieties, vai eglīte ir svaiga. Lai to izdarītu, satveriet jebkuru eglītes zaru starp rādītājpirkstu un īkšķi, tad viegli saspiediet un pavelciet to uz sevi. Ja adatas ir sauja, iespējams, ir jāmeklē cita eglīte. Tas ir tikai dabiski, ka koka iekšpusē transportēšanas un griešanas dēļ būs dažas skujas. 

Jāpārbauda arī koka stumbra taisnums. Turiet koku vertikāli un pārbaudiet stumbra kopējo taisnumu. Mazāk iespējams, ka taisnāks koks pēc uzcelšanas apgāzīsies. Jums ir jābūt pārliecinātam, ka koka stumbrs pilnībā iekļaujas jūsu stendā. Svarīgi ir tas, ka, apzāģējot koka mizu, lai tas ietilptu stendā, tiks noplēsts koka kambiuma slānis, kas nodrošina ūdens uzsūkšanos. 

Attiecībā uz kopējo izskatu un formu meklējiet koku, kura forma jums patīk. Ir koki, kas ir tievi un augsti, bet citi ir resni un īsi. Šķiet, ka pircējiem vienmēr patīk tie patiešām pilnie koki, taču patiesībā koki ar atvērtākiem zariem ir daudz labāki, lai uz tiem varētu piekārt rotājumus. Šeit ir viens padoms – nekad pārāk neuztraucieties, meklējot perfektu koku. Brīdī, kad to atvedīsiet mājās un izrotāsiet ar vītnēm, rotājumiem un lampiņām, jūsu eglīte noteikti izskatīsies tik perfekta, kā jūs to vēlaties. 

Ko darīt pēc koka atrašanas 

Pēc tam, kad esat atradis savam mājoklim piemērotu koku, tas jāsagatavo transportēšanai. Nosakiet, kā jūs nogādāsiet savu koku mājās un uzstādīsiet to tuvāko 3 līdz 4 stundu laikā. Uzlieciet svaigi nozāģēto koku uz automašīnas bagāžnieka un ievērojiet turpmāk minētos padomus. 

Iespējams, būs nepieciešams arī noņemt vairākus apakšējos zarus, lai tas ietilptu stendā. Ja eglīti plānojat uzstādīt vēlāk, aizvediet to uz mājām un uzglabājiet kaut kur ārā, piemēram, uz terases vai terases klāja, un atstājiet to tīklā. Kad pienāks laiks, kad eglīti pārvietosiet uz iekštelpām, lai to izrotātu, šeit ir dažas lietas, kas jums ir jādara. 

  • Veiciet koka stumbra apakšdaļā svaigu griezumu un noņemiet vismaz vienu collu. 
  • Novietojiet koka statīvu izvēlētajā vietā, izmantojot atsauktās enkurskrūves. 
  • Uz grīdas ap stendu novietojiet avīzi, lai notvertu krītošās skujas, kad noņemat tīklu. 
  • Novietojiet koku statīvā vertikālā stāvoklī, pēc tam vienmērīgi pievelciet enkurskrūves. Pārliecinieties, ka koks pēc pievilkšanas var nostāvēt pats. 
  • Nogrieziet plastmasas tīklu, sākot no apakšas, un virzieties augšup.  Ļaujiet zariem attīstīties. Pārbaudiet koka stabilitāti statīvā un, ja nepieciešams, mainiet koka novietojumu un noregulējiet stiprinājuma skrūves.
  • Izmetiet avīzi ar nokritušajām adatām.
  • Uzreiz pielejiet stendā ūdeni un pārliecinieties, ka stumbra apakšdaļa ir iegremdēta.

Ziņas no tās pašas kategorijas: