Domenca tīmekļa e-pasts jeb tīmekļa e-pasts ir īpaša veida e-pasta konts, kas ļauj piekļūt e-pastam, izmantojot jebkuru ierīci vai datoru ar interneta savienojumu un tīmekļa pārlūkprogrammu. Pateicoties tās ērtībai, jūs varēsiet izmantot savu e-pastu un piekļūt tam neatkarīgi no atrašanās vietas, pat ja izmantojat kāda cita lietotāja interneta savienojumu un datoru. Ja vien jums ir interneta savienojums un varat atvērt tīmekļa pārlūkprogrammu, jūs varēsiet izmantot savu kontu.

Kas padara tīmekļa e-pasta pakalpojumus populārus? 

Izmantojot Domenca tīmekļa e-pasta kontus, datorā, ko izmantojat, nav nepieciešams izmantot vai instalēt e-pasta lietojumprogrammatūru, piemēram, Microsoft Outlook. Jūs varat organizēt, pārsūtīt, atbildēt, sūtīt un lasīt savu e-pastu un saglabāt pielikumus.

Tīmekļa e-pasta
Tīmekļa e-pasts ir e-pasta konts, kas ļauj piekļūt savam e-pastam, izmantojot jebkuru ierīci vai datoru

Tīmekļa e-pasta pakalpojums visu jūsu e-pastu glabās savās glabāšanas sistēmās un datoros. Tas arī nodrošinās jums tīmekļa vietni, kuru izmantosiet, lai piekļūtu savam e-pasta kontam. Viss, kas jums jādara, ir jāpiesakās savā kontā no tīmekļa e-pasta pakalpojuma tīmekļa lapas, izmantojot savu paroli un e-pasta adresi. 

Populārākie tīmekļa e-pasta pakalpojumi

Ļoti iespējams, ka jums jau ir savs tīmekļa e-pasta konts. Daži no izplatītākajiem un populārākajiem šī pakalpojuma sniedzējiem ir Gmail, Apple iCloud Email, Yahoo! Mail, AOL Mail un Microsoft Outlook.com, Hotmail un Live. Lielākā daļa no šiem tiešsaistē piedāvātajiem pakalpojumiem ir pieejami bez maksas, bet var būt iekļautas dažas reklāmas, kas parādās uz ekrāna. Šīs reklāmas var noņemt, ja tās tiek mainītas uz maksas e-pasta plāniem. 

Tīmekļa e-pasta
Tīmekļa e-pasta pakalpojums saglabās visus jūsu e-pastus savās uzglabāšanas sistēmās

Jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs var arī nodrošināt jums piekļuvi tīmekļa pastam, kad abonējat pakalpojumu, un tas nozīmē, ka jūsu pašreizējais e-pasta konts, iespējams, jau ir aprīkots ar tīmekļa pasta pakalpojumu. Iespējams, jums būs jānoskaidro pie pakalpojumu sniedzēja, vai varat izmantot savu kontu kā tīmekļa e-pasta kontu, vai arī varat mainīt kontu uz tīmekļa e-pasta kontu un saglabāt tieši to pašu e-pasta adresi. 

Iegūstiet piekļuvi visur 

Viena no lielākajām tīmekļa e-pasta priekšrocībām ir tā, ka tam var piekļūt no jebkuras vietas, izmantojot gandrīz visas ierīces, kuras var pieslēgt internetam. Jums arī nav nepieciešams ņemt līdzi klēpjdatoru, lai pārbaudītu, vai jums ir kāds jauns e-pasts. Tas nozīmē, ka varat pārbaudīt savu tīmekļa e-pastu, izmantojot viedtālruni vai pat tad, ja atrodaties publiskā bibliotēkā vai interneta kafejnīcā. Visi jūsu e-pasti tiks glabāti pakalpojumu sniedzēja serveros, līdz jūs nolemsiet tos dzēst.

Kas ir tīmekļa pasts?

Ja nav jūsu ieradums regulāri pārbaudīt e-pastu, izmantojot vienu un to pašu datoru, bieži ceļojat vai jums nav sava datora, tīmekļa e-pasts ir lieliska izvēle, kas ļaus jums piekļūt e-pastam pat no publiskiem datoriem. Lielākajā daļā no tiem ir e-pasti, tāpēc vienīgais, kas jums nepieciešams, ir doties uz pakalpojumu sniedzēja tīmekļa vietni un ievadīt savu paroli un lietotājvārdu, lai piekļūtu savam kontam.  

Vai visi tīmekļa e-pasta konti ir līdzīgi?

Visbiežāk tīmekļa e-pasta kontus sauc par IMAP kontiem, un, lai gan lielākā daļa šo kontu izmanto IMAP, visus IMAP kontus nevar izmantot ar tiešsaistes pārlūkprogrammu. Interneta ziņojumu piekļuves protokols jeb IMAP ir īpašs e-pasta kontu pakalpojumu veids. 

Lielākā daļa tīmekļa e-pasta kontu izmanto šāda veida e-pasta protokolu, kas saglabā visu e-pasta vēstuļu pamatkopiju e-pasta pakalpojuma datoros. Tīmekļa e-pasta pakalpojums ir iespēja piekļūt jebkuram e-pasta kontam, izmantojot tīmekļa pārlūkprogrammu, neatkarīgi no tā, ar kāda veida programmatūru darbojas e-pasta pakalpojums. 

Pārvaldībā un uzņēmumos parasti tiek izmantota Microsoft Exchange pasta lietojumprogramma, lai gan tā nav IMAP lietojumprogramma. Taču Microsoft Exchange ir iespēja izmantot tīmekļa pastu, ko sauc par OWA jeb Outlook Web Access. 

Kā lietot tīmekļa pastu ar viedtālruņiem un datoriem 

Lai gan tīmekļa pasts darbojas ar tīmekļa pārlūkprogrammām, ir iespējams izveidot savu e-pasta kontu arī viedtālrunī, izmantojot lietotnes, vai datorā, izmantojot vietējo lietojumprogrammu. Tomēr, kāpēc jūs to darītu, ja visa tīmekļa pasta jēga ir tā izmantošana tīmeklī?

Dažkārt datoros un viedtālruņos izmantotās lietojumprogrammas un programmas ir paredzētas, lai paātrinātu un atvieglotu e-pasta lietošanu. Ir arī gadījumi, kad tās pievieno papildu iespējas. Piemēram, Apple iPad un iPhone ierīcēs pieejamā lietotne Mail, kā arī Android ierīcēs pieejamā lietotne Mail ir paredzētas darbam un darbībai ar skārienu žestiem. 

Pat ja varat izmantot savu tīmekļa pasta kontu, izmantojot ierīces tīmekļa pārlūkprogrammu, jums joprojām ir jāpārvietojas pa ekrānu, izmantojot tastatūras komandas un peles klikšķus, kas paredzēti, ja izmantojat klēpjdatoru vai galddatoru. Lietojot e-pasta kontu, izmantojot planšetdatorā vai viedtālrunī iebūvētās lietotnes, tiek optimizēta e-pasta lietošanas pieredze skārienjūtīgajām ierīcēm. 

Neatkarīgi no tā, vai tas ir Apple Mac vai Microsoft Windows modelis, integrētā e-pasta lietojumprogramma piedāvā papildu funkcijas un iespējas, bet iebūvētās e-pasta lietojumprogrammas bieži vien darbojas līdzīgi kā pārējās datora lietojumprogrammas, tāpēc lielākajai daļai cilvēku tās ir vienkāršākas un vieglāk lietojamas. 

Gan datoros, gan viedtālruņos ierīces iebūvētās e-pasta lietotnes izmantošana kopā ar tīmekļa e-pasta kontu ļauj saglabāt e-pasta lokālo kopiju, lai varētu rakstīt un lasīt e-pasta vēstules arī tad, ja neesat pieslēgts tiešsaistē. Kad atkal būsiet tiešsaistē, saņemtie jaunie e-pasta ziņojumi parādīsies pastkastītē, savukārt neizsūtītie ziņojumi tiks nosūtīti saņēmējam.  

Vēl viens ievērojams ieguvums, izmantojot tīmekļa e-pastu vairākās ierīcēs, ir tas, ka jūsu mapes un e-pasta vēstules paliek atjauninātas visās ierīcēs, jo tīmekļa e-pasta pakalpojums saglabā galveno kopiju. Katra ierīce pārbauda un saņem un nosūta atjauninājumus, tiklīdz ierīce darbojas tiešsaistē.

Ziņas no tās pašas kategorijas: