Sky Racing Team ar VR46 ir komanda, kas pieder nevienam citam kā Valentīno Rossi. Valentīno Rossi ir labi pazīstams, profesionāls motociklu sacīkšu braucējs no Itālijas, kurš dzimis 1979. gada 16. februārī un vairākas reizes ir bijis MotoGP pasaules čempions.

Kas ir Valentīno Rossi? 

Rossi ir viens no veiksmīgākajiem motociklu braucējiem, ko pasaule jebkad ir redzējusi. Viņa vārds ir pievienots 9 Grand Prix Pasaules čempionātiem. No tiem 7 bija premjerklases.

VR46 - Valentino Rossi
Valentino Rossi VR46

Viņš ir arī vienīgais motorbraucējs pasaulē, kurš ir pievienojies vairāk nekā 400 Grand Prix. Visā savas karjeras laikā Rossi ir braucis ar numuru 46, kā arī tad, kad aizstāvēja titulu. 

Rossi karjera 

Pēc tam, kad viņš absolvēja 2000. gadā uz premjerklasi, Rossi ieguva 500cc pasaules čempionātā un 2001. gadā, 8 stundas Suzuki ar Hondu. 2002. gadā viņš uzvarēja MotoGP pasaules čempionātos ar Honda. 2003. gadā viņa uzvaras svītra turpinājās ar uzvaru pēc uzvaras čempionātos. Viņš ieguva titulus 2004. un 2005. gadā pēc tam, kad viņš atstāja Honda un pievienojās Yamaha. 

Video: Ekskluzīvs – Valentīno Rosi stāsta par saviem nākotnes plāniem un aiziešanu pensijā

Viņš ieguva visus šos titulus, jo tie tika izlemti visos gadījumos pirms pēdējās kārtas. 2006. gadā viņš zaudēja savu titulu saistībā ar avāriju, kas notika pēdējā kārtā Valensijā, un titulu ieguva Nikijs Haidens, viņa bijušais Honda komandas biedrs. 2007. gadā Yamaha un Rossi zaudēja sacīkstes pret Keisiju Stouneru savā Ducati. Pēc tam Rossi pabeidza trešā vietā, kas toreiz bija visu laiku zemākā vieta viņa karjeras laikā. 

2008. gadā, Rossi atguva savu titulu pēc dažām saspringtām sacīkstēm pret Stouneru, titula glabātāju. Viņš to atguva to līdz 2009. gadam. Titula maiņas trūkuma un lauztās kājas dēļ, Rossi karjera cieta 2010. un 2011. gadas sezonā, kad viņš izlēma pamest Yamaha un pievienoties Ducati. 

Rossi kļuva par Stounera nomaiņu Ducati. Stounders beigu beigās ieguva titulu 2011. gadā ar Hondu, kamēr Rossi, saskārās ar sarežģījumiem ar savu komandas biedru no tās pašas nacionalitātes. 2012. gadā tika apstiprināts, ka Rossi atgriezīsies pie Yamaha 2013. un 2014.gada sezonās pēc divu sezonām Ducati, kad viņš neieguva nevienu vietu. 

Pēc tam, kad viņš atgriezās Yamaha, viņš ieguva otro vietu kopumā no 2014. līdz 2016. gada sezonai. Rossi uzvarēja čempionātos lielākoties visas 2015. gada sezonas laikā pirms Horhe Lorenso, viņa komandas biedrs, pārspēja viņu pēdējā kārtā Valensijā. Rossi zaudēja, jo viņam tika piešķirti trīs soda punkti, kas radījās agrāk bijušajā izveidotajā avārijā ar Marku Markesu, Hondas sacīkšu braucēju, kas notika Malaizijā. 

Sky Racing Team ar VR46

Sobrīd Rossi ir noslēgts sacīkšu līgums līdz 2020. gada sezonas beigām, un tad viņš jau būs 41. gadu vecumā. Viņš ir arī komandas, Sky Racing Team , īpašnieks ar VR46 junioru klases komandu, kas sacenšas Moto3 un Moto2. 

Luka Marini ir Rossi pusbrālis, un viņš šobrīd sacenšas Sky Racing Team komandā ar VR46 2019. gada Moto2 sezonā.

Ziņas no tās pašas kategorijas: